نخستین پیروزی شاگردان ولاسکو و کواچ، ادامه صدرنشینی روس ها در گروه مرگ

در ادامه دور گروهی والیبال قهرمانی دنیا 2018 تیم ملی فرانسه قاطعانه از سد مصر گذشت و کوبا مغلوب فنلاند شد.

نخستین پیروزی شاگردان ولاسکو و کواچ، ادامه صدرنشینی روس ها در گروه مرگ

به گزارش خبرنگاران، در ادامه دور گروهی رقابت های والیبال قهرمانی دنیا 2018 امروز(جمعه) هشت دیدار برگزار گردید که تمامی مدعیان موفق به شکست رقبا شدند.

از ساعت 18:30 دو دیدار به صورت همزمان شروع شد که در مهمترین بازی تیم ملی فنلاند که در دیدار افتتاحیه مغلوب بلغارستان گردیده بودند موفق شدند برابر کوبای بحران زده دست به کار بزرگی بزنند و با نتیجه سه بر یک و با امتیاز های 25-19، 25-19، 20-25 و 25-16 به پیروزی برسند و با سه امتیاز در رده چهارم گروه D بایستند. کوبا هم با دو باخت و بدون امتیاز از رده پنجم تکان نخورد. در دیگر بازی هلند موفق شد برابر شاگردان رائول لوزانو در تیم ملی چین با نتیجه سه بر یک و با امتیاز های 25-21، 25-13، 23-25 و 25-13 به برتری دست یابد و ضمن جبران شکست در اولین دیدار با کسب نخستین بردش با سه امتیاز در رده چهارم گروه B بایستد. چین هم بدون امتیاز در رده پنجم قرار گفت.

در یکی از بازی ها که از ساعت 19:30 شروع شد تیم ملی اسلوونی که نخستین حضورش در قهرمانی دنیا را تجربه می نماید و هدایتش بر عهده اسلوبودان کواچ سرمربی پیشین ایران است توانست برابر ژاپنی های سخت کوش با حساب سه بر یک و بو امتیاز های 25-20، 22-25، 25-20 و 25-13 به پیروزی برسد و با کسب سه امتیاز شیرین و صعود به رده ددم جدول گروه A، باخت در دیدار افتتاحیه برابر ایتالیا را به فراموشی بسپارد. ژاپن هم با یک برد در رده سوم نهاده شده است.

در دیگر دیدار همزمان و از گروه C دو تیم استرالیا و کامرون به مصاف هم رفتند که در خاتمه کانگورو ها موفق شدند با نتیجه سه بر یک و با امتیاز های 21-25، 25-17، 25-22 و25-20 به برتری برسند تا با رساندن مجموع امتیازاتشان به عدد چهار و ایستادن در رده چهارم گروه مرگ به صعود به دور دوم امیدوار شدند. در سوی مقابل کامرون هم با یک برد به رده پنجم سقوط کرد.

در یکی از زیباترین بازی ها و از ساعت 22، فرانسوی ها در حالی در سومین دیدارشان در دور گروهی به مصاف مصر رفتند که در دو دیدار گذشته یه برد و یک باخت کسب نموده بودند و در دیدار با نماینده آفریقا هم توانستند در سه ست پیاپی و با امتیاز های 25-22، 25-23 و 25-16 به برتری برسند و بد 7 امتیاز به صدر جدول گروه B صعود کردند. مصر هم با سه شکست عملا شانس صعود به دور دوم را از دست داد.

از گروه D که تین ملی والیبال ایران در آن حضور دارد تیم ملی بلغارستان موعق شد در برابر دیدگان هوادارانش در سالن فرهنگ شهر وارنا برابر تیم ضعیف پورتوریکو با نتیجه سه بر صفر و با امتیاز های 25-16، 25-18 و 25-21 به برتری برسد تا هم با این برد روحیه بخش باخت برابر ایران را فراموش کند و هم با شش امتیاز به رده سوم صعود کند. پورتوریکو هگ با سه باخت شانس صعود به دور دوم را از دست داد.

دو دیدار هم به صور همزمان از ساعت 23 انجام شد که از گروه A شاگردان خولیو ولاسکو در تیم ملی آرژانتین موفق شدند برابر دومینیکن قعر نشین در سه ست پیاپی و با امتیاز های 26-24، 25-15 و 25-15 به پیروزی برسند و با یک برد و سه امتیاز امید هایشان برای صعود به دور دوم را زنده نگه دارند.

در آخرین بازی هم که از گروه C و موسوم به گروه مرگ برگزار گردید تیم ملی روسیه پرافتخارترین تیم قهرمانی دنیا به شش عنوان قهرمانی موفق شد همانند دیدار نخستش این بار هم با نتیجه سه بر صفر و با امتیاز های 25-19، 25-6 و 25-19 از سد تونس گذشت و با شش امتیاز بالاتر از آمریکاو صربستان در صدر گروه ایستاد. تونس هم با قبول دومین شکستش در آستانه خداحافظی از قهرمانی دنیا نهاده شد.

تیم ملی والیبال ایران که در دو بازی گذشته اش دو برد برابر پورتودیکو و بلغارستان میزبان کسب نموده است باید فردا در سومین دیدارش از ساعت 18:30 به مصاف کوبا برود.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "نخستین پیروزی شاگردان ولاسکو و کواچ، ادامه صدرنشینی روس ها در گروه مرگ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخستین پیروزی شاگردان ولاسکو و کواچ، ادامه صدرنشینی روس ها در گروه مرگ"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید