نگاه برنده کالسکه طلایی جشنواره زاگرب شد

نگاه ساخته فرنوش صمدی جایزه بهترین فیلم کوتاه جشنواره فیلم زاگرب در کشور کرواسی را به خود اختصاص داد.

نگاه برنده کالسکه طلایی جشنواره زاگرب شد

به گزارش خبرنگاران، فیلم کوتاه نگاه به کارگردانی فرنوش صمدی به تهیه کنندگی پوریا حیدری اوره در شانزدهمین دوره جشنواره بین المللی فیلم زاگرب در کشور کرواسی جایزه بهترین فیلم کوتاه را از آن خود کرد.

همچنین فیلم محموله ساخته کارگردان صربستانی اوجنیک گلاونیچ که پوریا حیدی اوره یکی از تهیه کنندگان آن هست نیز جایزه کالسکه طلایی بهترین فیلم بلند جشنواره زاگرب را به خود اختصاص داد.

هیات داوران جشنواره در متنی که درباره فیلم نگاه نوشتند؛ فیلم نگاه را نمونه ای بسیار عالی از رویکرد کمتر، با تاثیر بیشتر (به اصلاح رویکرد مینیمالیستی به مسائل هنری یا زیبایی شناختی همیشه موثرتر است) دانستند.

فیلم کوتاه نگاهتاکنون تنها فیلم کوتاه داستانی ایرانی واجد شرایط رقابت در شاخه بهترین فیلم کوتاه اسکار 2019 است. این فیلم کوتاه با برنده شدن جایزه جشنواره AFI؛ شرایط لازم برای رقابت در شاخه بهترین فیلم کوتاه نود و یکمین دوره جوایز سینمایی اسکار را کسب نموده است.

نگاه پیش از این نیز به عنوان تنها نماینده سینمای ایران در هفتادمین فستیوال فیلم لوکارنو حضور داشت و تاکنون در بیش از 80 جشنواره بین المللی به روی پرده رفته است.

شانزدهمین جشنواره بین المللی فیلم زاگرب از تاریخ 11 تا 18 نوامبر (20 تا 27 آبان) برگزار گردید.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "نگاه برنده کالسکه طلایی جشنواره زاگرب شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگاه برنده کالسکه طلایی جشنواره زاگرب شد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید