کمبود اعتبارات و فضای فیزیکی دو چالش مهم پارک فناوری زنجان

رییس پارک علم و فناوری زنجان از تجاری سازی برخی از محصولات دانش بنیان فراوری گردیده در شرکت های مستقر در این پارک اطلاع داد و گفت: علی رغم کوشش های انجام شده این پارک با چالش کمبود اعتبارات و فضای فیزیکی روبرو است.

کمبود اعتبارات و فضای فیزیکی دو چالش مهم پارک فناوری زنجان

دکتر داود مرادخانی در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران با بیان اینکه پارک استان زنجان آخرین پارکی بود که در سال 96 تاسیس شد، اظهار کرد: پارک های علم و فناوری مامنی برای رشد افراد خلاق هستند؛ از این رو این پارک در کوشش شد تا ضمن ایجاد فضای پرنشاط، در راستای تبدیل ایده ها به محصول برنامه هایی را اجرایی کند.

وی از استقرار بیش از 60 شرکت دانش بنیان در این پارک فناوری اطلاع داد و یادآور شد: علی رغم کوشش های انجام شده ولی متاسفانه برای زیر ساخت های لازم با کمبود فضا روبرو هستیم که پیگیری هایی از استاندار درحال انجام است.

مرادخانی کافی نبودن اعتبارات را از دیگر محدودیت های این پارک عنوان نمود و یادآور شد: به عنوان آخرین پارک فناوری ایجاد گردیده در کشور با مشکل کمبود بودجه روبرو هستیم.

رییس پارک علم و فناوری استان زنجان با اشاره به موفقیت های شرکت های مستقر در این پارک در زمینه تجاری سازی، ادامه داد: اعتقاد ما بر این است که باید ذی نفعان شناسایی شوند. ذی نفعان پارک شرکت ها و ذی نفعان شرکت ها، خریداران فناوری هستند؛ از این رو ما برای هر شرکت به شناسایی مشتریان آنها اقدام کردیم.

وی دلیل این امر را آشنا نبودن بسیاری از شرکت ها با شیوه های چانه زنی و عرضه محصولات فناورانه خود دانست و یادآور شد: با اقدامات انجام شده در این مدت برخی از شرکت های این پارک موفق به تجاری سازی محصولات خود شدند.

مرادخانی محصولات در حوزه نانو، جوهرهای پرینتر، نرم افزار، محصولاتی در حوزه انرژی های خورشیدی و کیت های شناسایی بیماری را از جمله محصولات تجاری سازی گردیده شرکت های این پارک ذکر کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "کمبود اعتبارات و فضای فیزیکی دو چالش مهم پارک فناوری زنجان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کمبود اعتبارات و فضای فیزیکی دو چالش مهم پارک فناوری زنجان"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید