اخبار اقتصادی

گام نخست ساخت یک میلیون مسکن از 2 هفته آینده

وزیر راه و شهرسازی از شروع برنامه مسکنی دولت طی دو هفته آینده اطلاع داد.

24 شهریور 1400

گیاهان دارویی؛ نسخه شفابخش اشتغال و تجارت

خبرنگاران/زنجان توسعه کشت گیاهان دارویی علاوه بر پایداری اشتغال، صادرات آن می تواند درهای تجارت جهانی را به روی تولیدکنندگان این محصولات باز کند.

11 شهریور 1400

پاسخی به حواشی بیمه راهنمایان گردشگری

ایسنا/ این خبر پیرامون پاسخی به حواشی بیمه راهنمایان گردشگری برای شما مخاطبان گرامی نگارش شده است.

23 مرداد 1400

دو سناریوی محتمل برای بازار سهام

خبرنگاران: شاخص بورس در دو روز پایانی آخر هفته میتواند هم جهت و یا خلاف جهت روزهای ابتدایی هفته حرکت کند. اما تحلیل حرفه ای ها از جهت حرکتی بازار چیست.

9 مرداد 1400

صالحی: نیروگاه بوشهر تا دو روز آینده وارد مدار فراوری می گردد

خبرگزاری خبرنگاران- رئیس سازمان انرژی اتمی دلیل خارج شدن نیروگاه هسته ای بوشهر از مدار را مسائل فنی اسم کرد و گفت: این موضوع تقریبا حل شده و نیروگاه بوشهر ظرف 2 -3 روز آینده وارد مدار خواهد شد.

8 مرداد 1400

کارخانه فراوری تراشه هواوی از سال آینده آغاز به کار می نماید

چندی پیش خبرهایی در مورد برنامه هواوی برای ساخت کارخانه اختصاصی فراوری تراشه منتشر شد. اکنون به نظر می رسد این اتفاق به زودی به واقعیت می پیوندد و هواوی میخواهد تا کمتر از یک سال آینده کارخانه عظیم فراوری تراشه خود را افتتاح کند.

7 مرداد 1400

انعقاد تفاهم نامه خواهرخواندگی اصفهان و سمرقند

شهردار اصفهان در حاشیه مراسمی که به صورت ویدیو کنفرانس و نمادین، با حضور مسئولان فرهنگی دو شهر تاریخی اصفهان و سمرقند برگزار گشت، از انعقاد تفاهم نامه خواهرخواندگی اصفهان و سمرقند در راستای توسعه همکاری های اجتماعی و فرهنگی میان این دو شهر تاریخی خبر...

6 مرداد 1400

پرداخت وام ضروری و تسهیلات قرض الحسنه به اقشار کم برخوردار

معاون برنامه ریزی بنیاد مستضعفان با اشاره به یاری 3 هزار میلیارد تومانی این بنیاد به اقشار کم عایدی در دوران شیوع کرونا گفت: علاوه بر این یاری ها و تسهیلات قرض الحسنه ای که سال گذشته از سوی بنیاد مستضعفان در اختیار اقشار کم عایدی نهاده شد.

2 مرداد 1400

تداوم پس لرزه های برگزیت در انگلیس، هشدار درباره خالی ماندن قفسه های فروشگاه ها

از آنجایی که بعد از نهایی شدن برگزیت جذابیت شغل راننده کامیون برای اتباع غیرانگلیسی کاهش پیدا نموده این کشور با کمبود این شغل روبرو شده و نمایندگان مالی درباره خالی ماندن قفسه های فروشگاه ها هشدار داده اند.

28 تیر 1400

هنرمندان تئاتر به حال خود رها شده اند، امیدوارم نگاه بسته و از روی محدودیت مسئولان به نگاه حمایت آمیز تغییر کند

رحمت امینی گفت: هنرمندان تئاتر تقریبا به حال خود رها شده اند البته تئاتر پیش از کرونا هم پشت و پناه محکمی نه به لحاظ مادی و نه به لحاظ معنوی نداشته است و در حقیقت در تاریخ تئاتر ما این کمبود وجود دارد.

26 تیر 1400

استاندارد های حسابرسی در تفریغ بودجه 98 شهرداری رعایت نشده است

خبرگزاری خبرنگاران- نایب رییس کمیسیون برنامه شورا گفت: تفریغ بودجه باید در چارچوب استاندارد های حسابرسی عملکرد مدیریت مقداری و ریالی باشد که متاسفانه نشانی از این وظیفه محوله بر عهده شهرداری دیده نمی شود.

24 تیر 1400

بسته پاسخ ایران به تحریم صنعت فضایی، کپسول تازه اعزام موجود زنده به فضا آزمایش می شود

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات مجموعه اقدامات اجرا شده در بسته پاسخ به تحریم صنعت فضایی ایران در سال گذشته را تشریح کرد و از آزمایش کپسول تازه زیستی به صورت زیرمداری برای اعزام موجود زنده به فضا در سال جاری خبر داد.

22 تیر 1400

احمد مددی در واکنش به مصاحبه نامداری؛ افراد مدعی به دنبال جانشین برای مجیدی بودند!

احمد مددی در واکنش به صحبت های نامداری توضیحاتی را ارائه کرد.

19 تیر 1400

اعزام 592 دستگاه ناوگان از لرستان به بندر امام

خبرنگاران/لرستان مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای لرستان گفت: از 11 تا 29 خردادماه 592 دستگاه از ناوگان باری استان برای حمل کالاهای اساسی از مبدأ بندر امام خمینی (ره) اعزام شده است.

16 تیر 1400

خبرنگاران وزیر علوم درگذشت مهندس ترکان را تسلیت گفت

تهران-خبرنگاران-منصور غلامی وزیر علوم با صدور پیامی درگذشت مهندس اکبر ترکان را تسلیت گفت.

14 تیر 1400

گفتگوی بایدن و جانسون درباره برجام

خبرنگاران : نخست وزیر انگلیس و جو بایدن رییس جمهوری آمریکا عصر پنجشنبه در حاشیه اجلاس گروه هفت پیرامون موضوع های مختلفی از جمله ایران و آخرین شرایط مذاکرات برجام گفت وگو کردند.

14 تیر 1400

شرح فرماندار درباره اخراج 250 کارگر لوله سازی ماهشهر

خبرنگاران/خوزستان فرماندار ماهشهر درباره تعدیل نیرو در کارخانه لوله سازی منطقه ویژه مالی ماهشهر توضیحاتی ارائه کرد.

11 تیر 1400

ترخیص فوری کالاهای اساسی شروع شد

انتها بعد از گذشت بیش از دو هفته از دستور رئیس برای اجرای مصوبه ترخیص فوری کالاهای اساسی از گمرک و بنادر، اعلام معاون فنی گمرک ایران از اقدام وزارت صمت برای ابلاغ مصوبه مربوطه و مجوز ترخیص 90 درصدی کالاهای اساسی حکایت دارد.

8 تیر 1400

اولیانوف: شرایط فعلی راستی آزمایی در ایران نتیجه سیاست فشار حداکثری آمریکاست

نماینده روسیه در سازمان های بین المللی با اشاره به مطرح شدن بحث راستی آزمایی در ایران در جلسه شورای حکام آژانس، شرایط فعلی را نتیجه سیاست فشار حداکثری آمریکا توصیف کرد.

8 تیر 1400

نیکسِن؛ راز هلندی برای شادی و دور کردن استرس

چرا هلندی ها شاد هستند؟ آیا شادی هلندی ها ناشی از مزارع گل های لاله است؟ یا آزاد بودن مصرف ماری جوآنا یا هوای خوب؟ راز آن ها چیست؟ آیا نیکسن می تواند راز شادی هلندی ها باشد؟

7 تیر 1400
تعداد: (268)