شیر لندنی کلمه می خورد و شعر می سراید!

به گزارش خبرنگاران به نقل از ورج، شیر پنجم توسط طراحی به نام اس دولین فراوری گردیده که قبلا هم مجسمه هایی برای استفاده در اپرا و تئاترهای مختلف فراوری نموده بود.

شیر لندنی کلمه می خورد و شعر می سراید!

مجسمه شیر مذکور به گونه ای طراحی گردیده که عابران علاقمندان می توانند با استفاده از یک اپلیکیشن تلفن همراه به نام به شیرها غذا دهید، کلمه ای را به عنوان غذا در اختیار آن قرار دهند و سپس این شیر با استفاده از برنامه هوش مصنوعی که در اختیار دارد، ابتدا در برابر حضار غرش می نماید و سپس با استفاده از نمایشگری که در دهانش واقع شده است یک شعر که توسط برنامه مذکور انتخاب گردیده، نمایش می دهد.

با فرا رسیدن شب کلمات مختلف هر شعر بر روی بدن شیر تابانده می شوند و سپس به حرکت درمی آیند و در نهایت به ستون بلند موجود در این میدان موسوم به ستون نلسون منتقل می شوند.

امور فنی فراوری این شیر توسط متخصصی به نام راس گودوین انجام گردیده و هوش مصنوعی آن اطلاعات بخش اعظم اشعار انگلیسی سروده گردیده در قرن نوزدهم که بالغ بر 25 میلیون کلمه است را در اختیار دارد.

اگر چه این ایده برای برخی عابران پیاده ای که از میدان ترافالگار لندن عبور می نمایند، جذاب و چشمگیر است، اما کم نیستند افرادی که با بی تفاوتی از کنار این شیر عبور می نمایند و چه بسا شیرهای برنزی 150 سال قبل برای آنها جذاب تر هستند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "شیر لندنی کلمه می خورد و شعر می سراید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شیر لندنی کلمه می خورد و شعر می سراید!"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید