گوشی تاشو سامسونگ از شیشه محافظ گوریلا گلس بهره نمی برد

سامسونگ مدتی پیش اظهار داشت که قصد دارد در اوایل سال 2019 اولین گوشی تاشو خود را روانه بازار کند. حالا طبق جدیدترین گزارش منتشر گردیده، به نظر می رسد تاشو بودن این گوشی، به قیمت پایین آمدن دوام آن تمام گردیده است.

گوشی تاشو سامسونگ از شیشه محافظ گوریلا گلس بهره نمی برد

معمولا بیشتر گوشی های امروزی، به خصوص گوشی های پرچم دار، برای محافظت از صفحه نمایش خود، از جدیدترین شیشه محافظ گوریلا گلس استفاده می نمایند. با این حال، با توجه به تاشو بودن این گوشی، از چنین شیشه های محافظی نمی توان استفاده کرد. به همین خاطر، سامسونگ برای محافظت از صفحه نمایش این گوشی تاشو می خواهد از یک پلی ایمید (polyimide) شفاف ساخته گردیده توسط شرکت ژاپنی Sumitomo Chemical استفاده کند. البته دوام این ماده طبیعتا کمتر از گوریلا گلس است ولی این ماده به دلیل ماهیت پلاستیکی اش، انعطاف پذیر است و مقاوت زیادی در برابر گرما دارد؛ مواردی که برای گوشی های تاشو بسیار حائز اهمیت هستند.

علاوه بر این، طبق این گزارش، شرکت کورنینگ که سازنده گوریلا گلس محسوب می گردد، موفق به ساخت شیشه محافظ برای گوشی های تاشو گردیده است اما سامسونگ کیفیت آن را تایید نکرده و به همین خاط تصمیم گرفته اند که از همان پلی ایمید شفاف استفاده نمایند. در همین زمینه باید خاطرنشان کنیم که هنوز فراوری انبوه گوشی تاشو سامسونگ شروع نگردیده و به همین خاطر، مطمئنا سازنده این ماده محافظ در این فرصت باقی مانده به دنبال افزایش کیفیت آن است. با توجه به اینکه احتمالا این گوشی در ماه ژانویه عرضه می گردد، احتمالا تا مدتی دیگر فراوری انبوه آن شروع خواهد شد.

منبع: Phone Arena

منبع: دیجیکالا مگ

به "گوشی تاشو سامسونگ از شیشه محافظ گوریلا گلس بهره نمی برد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گوشی تاشو سامسونگ از شیشه محافظ گوریلا گلس بهره نمی برد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید